Blog
Gamfeed

Newsletter Gamfeed #16: Nowe benefity pracownicze

Anna Stelmaszyk
Newsletter Gamfeed #16: Nowe benefity pracownicze

Gamfeed to autorski newsletter Gamfi, w którym otrzymujesz wyselekcjonowaną i pożywną porcję wiedzy o onboardingu i pracy w erze cyfrowej. Gamfeed wysyłamy na skrzynki mailowe naszych subskrybentów co dwa tygodnie - dołącz teraz do ich grona, zapisując się tutaj na newsletter.
A już teraz zapraszamy Cię do lektury najnowszego odcinka Gamfeedu.

Cześć! Dzisiaj jesteśmy jak Wujek Dobra Rada i radzimy Wam w kilku sprawach, m.in. jak szybko wystartować z wdrożeniem nowego pracownika i jak tworzyć benefity pracownicze na nowe czasy. A na deser niusy i kilka ważnych liczb ze świata pracy.

Smacznej lektury!

Co znajdziesz w tym newsletterze?

  • Jak uruchomić wdrożenie pracownika w 3 krokach? [WIDEO]
  • Nowe benefity pracownicze - co dziś motywuje pracowników?
  • Kto odpowiada za wdrażanie pracowników?
  • Zrozumieć pracującego rodzica
  • Elon Musk fatalnym szefem
  • 4-dniowy tydzień pracy - pracownicy bardziej optymistyczni niż pracodawcy
  • Kluczowe liczby

Jak uruchomić wdrożenie pracownika w 3 krokach? [WIDEO]

Uruchomienie onboardingu w tradycyjnym modelu oznacza dla pracownika HR masę drobnych, powtarzalnych i przyprawiających o ból głowy zadań -  w dodatku w większości wykonywanych ręcznie. Ale można podejść do tego inaczej. Przygotowaliśmy dla Was mały tutorial. 

Zobacz wideo>>

O TYM SIĘ MÓWI W GAMFI

Nowe benefity pracownicze - co dziś motywuje pracowników?

Przyglądamy się temu, jak w ostatnim czasie zmienia się funkcja benefitów pracowniczych. Przeglądamy również najnowsze trendy w tym temacie.

Czytaj artykuł>>

Kto odpowiada za wdrażanie pracowników?

Bierzemy pod lupę wszystkich członków onboardingowego dream teamu: od pracownika HR przez menedżera i buddy’ego aż po kadry i dział IT.

Czytaj artykuł>>

O TYM SIĘ MÓWI NA ŚWIECIE

Gamfeed: newsletter o onboardingu od Gamfi

Zrozumieć pracującego rodzica

COVID-19 w swoim najgorszym wydaniu powoli ustępuje, ale skutki pandemii będziemy odczuwać jeszcze długo w wielu obszarach. Pracujący rodzice mają za sobą ponad dwa lata trudnych wyzwań związanych z łączeniem obowiązków zawodowych z opieką nad dziećmi. Dla części z nich  to wyzwanie nadal się nie zakończyło. W wielu organizacjach tematowi wypalenia, wyczerpania czy problemów logistycznych, z jakimi borykają się pracujący rodzice, nie poświęca się wystarczająco dużo czasu. A poznanie ich perspektywy może być kluczowe dla efektywnej pracy. 

O tym, jak komunikować się z pracującymi rodzicami, przeczytasz tutaj>>

Elon Musk fatalnym szefem

W związku z informacjami o możliwym zakupie Twittera przez Elona Maska, najbardziej medialny obecnie przedsiębiorca znalazł się pod lupą analityków. Wywiady z pracownikami Tesli ukazały obraz 50-latka jako nieprzewidywalnego i często zmieniającego zdanie. Jak podsumowała profesor Nancy Rothbard z University of Pennsylvania’s Wharton School: “Kiedy masz do czynienia z osobą, która przeżywa emocjonalny rollercoaster, często wyzwania w pracy okazują się znacznie większe”.

O innych problemach z kulturą pracy w firmach Elona Muska przeczytasz tutaj>>

Gamfeed: newsletter o onboardingu od Gamfi

4-dniowy tydzień pracy - pracownicy bardziej optymistyczni niż pracodawcy

44% pracowników uważa, że ​​czterodniowy tydzień stanie się standardem w ciągu najbliższych pięciu lat. Wśród pracodawców panuje mniejszy optymizm, bo we wprowadzenie tego rozwiązania wierzy już tylko 37% z nich. Raport Quarterly Insights Survey firmy Hays wskazuje również, że według pracowników najważniejszą korzyścią zmiany będzie pozytywny wpływ na ich zdrowie psychiczne i samopoczucie.

Więcej ciekawych wniosków z raportu znajdziesz tutaj>>

KLUCZOWE LICZBY

75%

kobiet zatrudnionych w IT uważa, że wejście do branży jest dla nich trudne - wynika z raportu “Kobiety w IT 2022. Szanse oraz możliwości rozpoczęcia i rozwoju kariery”. 40% uczestniczek badania wskazało, że nie wie od czego zacząć, podobna grupa zwróciła też uwagę na trudności ze znalezieniem odpowiedniej oferty pracy.

Pełen raport>>

24%

pracodawców planuje w 2022 roku wzrost zatrudnienia - możemy przeczytać w badaniu “Barometr polskiego rynku pracy 2022”, przygotowanym przez Personnel Service. Dotyczy to szczególnie dużych firm. W tym sektorze rekrutacje planuje aż 35% firm.

Pełny raport>>

29,1 euro

kosztuje średnio w Unii Europejskiej godzina pracy według danych Eurostatu. Średnia dla strefy euro to 32,8. W porównaniu do roku 2020 godzinowe koszty pracy wzrosły odpowiednio o 0,5 euro (dla całej UE) i 0,4 euro (dla eurolandu). W danych widać duże rozwarstwienie - w zamykającej zestawienie Bułgarii godzina pracy to koszt ok. 7 euro, podczas gdy w Danii ta kwota to aż 46,9 euro. 

Więcej>>

Udostępnij ten post
LinkedIn icon
X icon
Facebook icon
Blog

Polecane wpisy na blogu

Odkryj najpopularniejsze wpisy
na temat onboardingu pracowników i nowoczesnego HR.

Wypróbuj za darmo już teraz

Karta kredytowa nie jest wymagana.