Skontaktuj się z nami: contact@gamfi.com

Gamfeed

Newsletter Gamfeed #19: Ankieta satysfakcji nowego pracownika

Gamfeed: newsletter o onboardingu od Gamfi

Gamfeed to autorski newsletter Gamfi, w którym otrzymujesz wyselekcjonowaną i pożywną porcję wiedzy o onboardingu i pracy w erze cyfrowej. Gamfeed wysyłamy na skrzynki mailowe naszych subskrybentów co dwa tygodnie – dołącz teraz do ich grona, zapisując się tutaj na newsletter.
A już teraz zapraszamy Cię do lektury najnowszego odcinka Gamfeedu.

Cześć! Jeśli zmagacie się z problemem zniechęcenia pracowników w Waszych organizacjach, to dziś przybywamy ze sprawdzonymi rozwiązaniami. W nowym tekście na blogu podpowiadamy z kolei, jak tworzyć ankiety satysfakcji i już od pierwszych dni nowego pracownika trzymać rękę na pulsie. 

Mamy dla Was również kilka ciekawych wiadomości ze świata HR, a jako że sezon urlopowy za pasem, dorzucamy ciekawy raport, o tym, jak pracownicy w Polsce podchodzą do wypoczynku. 

Zapraszamy!

Co znajdziesz w tym newsletterze?

  • Jak ułatwić menedżerowi onboarding pracownika?
  • Jak badać satysfakcję pracownika już podczas wdrażania?
  • Jak opomiarować proces onboardingowy?
  • Co sprawia, że powroty do biura powodują frustrację?
  • Jawność płac? Pracownicy są (raczej) na tak
  • Rekrutuj na Facebooku i na Instagramie
  • Jak pracownicy traktują urlopy? [Kluczowe liczby]
  • Alfabet onboardingu: Z jak zespół onboardingowy

Gamfeed: newsletter o onboardingu od Gamfi

Jak ułatwić menedżerowi onboarding pracownika?

Zwykle tonie we własnych obowiązkach, a wdrożenie nowego pracownika to dla niego dodatkowe obciążenie, chaotyczny proces, którego realizację najchętniej widziałby po stronie działu HR. Zobacz, jak onboardingowo odciążyć menedżera i – paradoksalnie – przekonać go do jeszcze większego zaangażowania we wdrożenie.

Sprawdź>>


O TYM SIĘ MÓWI W GAMFI

Ankieta satysfakcji pracownika w procesie onboardingu

Czasem wystarczy nawet kilka dni, by nowy pracownik stracił zapał do pracy. Sprawdź, jakie dobre praktyki pomogą Ci ocenić, czy w Twojej firmie funkcjonują zadowoleni pracownicy i jak mierzyć ich satysfakcję już podczas onbaordingu.

Czytaj artykuł>>

Jak badać efektywność pracy nowego pracownika?

Dlaczego warto badać onboarding? No i co i jak badać? W tym tekście opowiadamy o opomiarowaniu całego procesu wdrożenia. Polecamy konkretne wskaźniki i rozwiązania.

Czytaj artykuł>>


O TYM SIĘ MÓWI NA ŚWIECIE

Gamfeed: newsletter o onboardingu od Gamfi

Znaleźć kandydata na Facebooku lub Instagramie

Żeby trafić ze swoją ofertą do młodego kandydata, trzeba zaistnieć w miejscach, gdzie on lub ona spędza dużo czasu. Do takiego wniosku doszła firma ALDI i wiosną uruchomiła przeznaczone dla przyszłych pracowników profile na Instagramie i Facebooku. Pracodawca stawia na autentyczność przekazu, dlatego treści do mediów społecznościowych tworzą sami pracownicy, pokazując m.in. swoje historie i ścieżki karier. 

Więcej o tym projekcie czytaj tutaj>>

Powrót do biura, by i tak pracować online

– Chcą, abyśmy wrócili do biura, ale jest to obciążenie finansowe i psychiczne. I nadal nie ma rzeczywistej komunikacji osobistej – wyznała w rozmowie z Bloombergiem pracowniczka sektora finansowego z Dallas. Okazuje się, że w wielu firmach, które zaleciły pracownikom powrót do pracy w biurach, spotkania i bieżąca praca i tak odbywają się za pośrednictwem komunikatorów takich jak Mircosoft Teams czy Zoom. A to powoduje nie tylko większe koszty, ale też frustrację pracowników.

Więcej na temat trudnych powrotów do pracy w biurze przeczytasz tutaj>>

Gamfeed: newsletter o onboardingu od Gamfi
Gamfeed: newsletter o onboardingu od Gamfi

Jawność płac? Pracownicy są (raczej) na tak

Rozmowy o zarobkach w pracy w wielu organizacjach pozostają tematem tabu i źródłem napięć wśród kadr. Ale może zupełnie niepotrzebnie? Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez Glassdoor, aż 63% amerykańskich pracowników wolałoby pracować w firmie, która ujawnia informacje o wynagrodzeniach. Szczególnie otwarci na dzielenie się takimi danymi są młodzi pracownicy. Inne badania potwierdzają, że 42% zatrudnionych z Generacji Z otwarcie mówi współpracownikom o swoich płacach. Na drugim biegunie znajdują się boomersi (wiek 58-76). Tylko 19% z nich chwali się swoimi zarobkami w firmie. 

Więcej na ten temat znajdziesz tutaj>>


KLUCZOWE LICZBY

54%

Polaków preferuje dłuższy urlop w okresie czerwiec – wrzesień – dowiedział się Pracuj.pl. 81% badanych przyznaje, że dobry urlop jest kluczowy, by utrzymać zadowolenie z pracy. Pracownicy napotykają jednak w tej kwestii pewne problemy, takie jak presja na zachowanie ciągłości wykonywanych zadań czy konieczność dostosowywania grafiku do kalendarzy reszty pracowników.

7500

dolarów rocznie wyniosły średnie oszczędności pracowników, powstałe dzięki wykonywaniu części pracy z domu – wynika z badań przeprowadzonych w tym roku przez firmę Cisco. Przeprowadzono je na pracownikach z Singapuru, Malezji, Indonezji, Tajlandii, Wietnamu i Filipin. Korzyści wynikały głównie z oszczędności w trzech kategoriach wydatków: kosztu dojazdu do pracy, wyżywienia i aktywności społecznych. 

49%

ankietowanych w raporcie Randstad Employer Brand Research uważa, że najlepszym miejscem do pracy jest branża medyczna. Na podium znalazły się również AGD (48%),  branża motoryzacyjna oraz elektroniczna i elektrotechniczna (po 47%). Jako główne wyróżniki w poszczególnych branżach respondenci wskazywali m.in. atrakcyjność wynagrodzeń, benefity oraz możliwości rozwoju zawodowego.


ALFABET ONBOARDINGU

Gamfeed: newsletter o onboardingu od Gamfi, Alfabet Onboardingu.

Content Writer w Gamfi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *