Blog
Gamfeed

Newsletter Gamfeed #23: Biznesowe korzyści z onboardingu

Anna Stelmaszyk
Newsletter Gamfeed #23: Biznesowe korzyści z onboardingu

Gamfeed to autorski newsletter Gamfi, w którym otrzymujesz wyselekcjonowaną i pożywną porcję wiedzy o onboardingu i pracy w erze cyfrowej. Gamfeed wysyłamy na skrzynki mailowe naszych subskrybentów co dwa tygodnie - dołącz teraz do ich grona, zapisując się tutaj na newsletter.
A już teraz zapraszamy Cię do lektury najnowszego odcinka Gamfeedu.

Cześć! 

Jeśli zastanawiacie się, czy tej jesieni warto zacząć prace nad usprawnieniem procesów onboardingowych w Waszych organizacjach, ten Gamfeed rozwieje Wasze wątpliwości. Mamy dla Was tekst, w którym opowiadamy o 7 konkretnych korzyściach biznesowych z dobrego onboardingu. 

Do tego, jak zawsze, dokładamy zestaw newsów ze świata HR, a w ramach najciekawszych liczb raport o spadającym zaangażowaniu w pracy i podwyżkowych oczekiwaniach millenialsów oraz zoomersów.

Dobrej lektury!

Co znajdziesz w tym newsletterze?

  • Od czego zacząć automatyzowanie procesu wdrożenia? [WIDEO]
  • 7 biznesowych korzyści z dobrego onboardingu
  • Jak unikać onboardingowych wpadek?
  • Kluczowe trendy HR na najbliższe miesiące
  • Jak dane mogą pomóc w pozyskiwaniu talentów
  • Praca dla ludzi z wysokim IQ? Bill Gates radzi
  • Millenialsi i zoomersi ruszą po podwyżki [Kluczowe liczby]

Od czego zacząć automatyzowanie procesu wdrożenia? [WIDEO]

Jak tworzyć lepsze doświadczenie onboardingowe dla nowego pracownika, uwalniać czas menedżerów i budować bardziej produktywne zespoły? Droga do każdego z tych celów wiedzie przez automatyzację onboardingu. Jak się do niej zabrać? Mamy o tym wideoporadnik!

Zobacz wideo>>

O TYM SIĘ MÓWI W GAMFI

7 biznesowych korzyści z dobrego onboardingu

Rzetelny, wartościowy onboarding nie jest jeszcze standardem w polskich organizacjach. Część firm musi go stworzyć od podstaw, przed innymi stoi zadanie usprawniania istniejących procesów. Podpowiadamy więc, co konkretnie można zyskać, zabierając się za optymalizację onboardingu w firmie.

10 onboardingowych wpadek

Onboarding to złożony proces, angażujący wiele osób w firmie. Przyglądamy się więc temu, jakie są najczęstsze problemy na ścieżce wdrożenia, z czego wynikają i jak im zapobiegać. Przeczytaj, koniecznie, by uniknąć onboardingowych wpadek u siebie w organizacji!

Czytaj artykuł>>

Czytaj artykuł>>

O TYM SIĘ MÓWI NA ŚWIECIE

Gamfeed: newsletter o onboardingu od Gamfi

Kluczowe trendy HR na najbliższe miesiące

Platforma HireVue przeprowadziła niedawno ponad 1600 ankiet z przedstawicielami HR takich branż, jak finanse, handel, zdrowie i technologie. Na tej podstawie powstała analiza trendów na rynku pracy. Najważniejsze zjawiska? Niedobór wykwalifikowanych kandydatów, wydłużający się proces rekrutacji i narastający problem z retencją pracowników. Ale są też odpowiedzi na te wyzwania, m.in. wsparcie ze strony nowych narzędzi technologicznych. 

Czytaj więcej na temat trendów w HR >>

HR napędzany danymi

W scyfryzowanej rzeczywistości dane stały się jedną z najcenniejszych walut. Firmy opierają na nich swoje strategie marketingowe i sprzedażowe, ale bazy danych mają też wiele do zaoferowania branży HR. Usprawnienie procesu rekrutacji, zwiększenie jego wydajności, optymalizowanie wymagań wobec kandydata - to najważniejsze korzyści, jakie można osiągnąć w działaniach rekrutacyjnych, opierając je na danych. Umożliwiają one również analizę struktury firmy i pozwalają określić, jakich kompetencji najbardziej brakuje w organizacji.  

Czytaj więcej o roli danych w świecie HR >>

Gamfeed: newsletter o onboardingu od Gamfi

Praca dla ludzi z wysokim IQ? Bill Gates podpowiada

Założyciel i właściciel Microsoftu przyznał, że młodzi ludzie z wysokim IQ nie powinni podążać utartymi ścieżkami i dążyć wyłącznie do maksymalizacji zysku. Podczas wydarzenia TechCrunch zachęcał, by pracowali dla firm przyjaznych środowisku i mieli większy, pozytywny wpływ na rzeczywistość. Ta wypowiedź koresponduje z badaniami firmy Deloitte, które wykazały, że ok 25% przedstawicieli generacji Z i millenialsów wybrałoby ponownie pracę w dotychczasowych firmach, jeśli mieliby z niej więcej satysfakcji.

Zapoznaj się ze szczegółami wystąpienia Gatesa  >>

KLUCZOWE LICZBY

444 tys.

tyle, według danych Eurostatu, liczyła w lipcu w Polsce grupa osób bezrobotnych. W porównaniu do czerwca liczba ta zmniejszyła się o 11 tys. Oznacza to, że wyrównana sezonowo stopa bezrobocia wyniosła 2,6%. Niższym odsetkiem mogą pochwalić się Czesi (2,3%). W całej UE stopa bezrobocia w tym ujęciu wyniosła w lipcu 6%.

Więcej o raporcie>>

14%

tylko taki odsetek Polaków jest zadowolony ze swojej pracy i  zaangażowany w jej wykonywanie - to wnioski z tegorocznego badania Instytutu Gallupa "State of the Global Workplace: 2022 Report", omówionego przez Personnel Service. Eksperci podkreślają, że duży wpływ na te wyniki miała pandemia oraz wojna w Ukrainie.

Więcej o badaniu>>

46%

millenialsów oraz 44% zoomersów poprosi o podwyżkę w ciągu najbliższych 12 miesięcy - wynika z polskiej edycji badania Global Workforce Hopes & Fears Survey 2022 przeprowadzanego przez PwC. Uczestników badania pytano również m.in. o model pracy, technologie i czynniki wpływające na lojalność wobec pracodawcy.

Czytaj więcej>>

Udostępnij ten post
LinkedIn icon
X icon
Facebook icon
Blog

Polecane wpisy na blogu

Odkryj najpopularniejsze wpisy
na temat onboardingu pracowników i nowoczesnego HR.

Wypróbuj za darmo już teraz

Karta kredytowa nie jest wymagana.