Masz pytania? Odpowiemy! Wyślij do nas wiadomość na contact@gamfi.com

Nowości produktowe, Wdrożenie pracownika

Nowość w Gamfi Onboarding: personalizowane role

Personalizowane role w onboardingu | Nowa funkcja aplikacji Gamfi Onboarding

Zespół HR i Hiring Managerowie są przytłoczeni obowiązkami? Buddy nie wie, że jest buddiem? Przekazywanie sprzętu idzie opornie i wydłuża wdrożenie? Przybywamy z pomocą! Poznaj personalizowane role, nową funkcję w aplikacji Gamfi Onboarding. Pozwoli Ci zaangażować w onboarding dodatkowe osoby i świetnie zorganizować ich współpracę.

Bo onboarding to gra zespołowa

Prawda? W idealnym scenariuszu we wdrożenie pracownika zaangażowanych jest wiele ról i działów w firmie: zespół HR, przełożony nowej osoby, buddy, kadry, pracownik IT, który pomaga skonfigurować sprzęt… Można by wymieniać i wymieniać.

To w scenariuszu idealnym.

Niestety, najczęściej większość onboardingowych zadań – również tych administracyjnych i operacyjnych –  spoczywa na barkach zespołu HR i managera nowego pracownika. A nawet jeśli w proces włączane są inne role w onboardingu, ich współpraca rzadko kiedy jest skoordynowana. To przepis na ciągłe frustracje, przerzucanie się odpowiedzialnością, chaos i opóźnienia.

Dlatego w aplikacji Gamfi Onboarding opracowaliśmy personalizowane role – funkcję, która pozwala włączać we wdrożenie dodatkowe osoby i tworzyć kompleksowy proces, w którym obowiązki rozłożone są po równo, komunikacja przepływa bez problemu, a nowy pracownik zaopiekowany jest na wielu polach.

Nadciągają posiłki!

Poznaj personalizowane role w Gamfi Onboarding

Korzystając z nowej funkcji, stworzysz dodatkową rolę w procesie (np. buddiego, support IT, kadry), zaangażujesz w jej pełnienie konkretną osobę, a następnie przypiszesz do wdrażanego pracownika i zlecisz zadania. Dzięki temu administrator procesu i manager nowo zatrudnionego zyskają cenne onboardingowe wsparcie.

Jakie role możesz włączyć do procesu?

Jakie tylko chcesz! A raczej – jakich potrzebuje onboarding w Twojej organizacji. Role są personalizowane, co oznacza, że to Ty decydujesz, kto i w jakim zakresie ma być zaangażowany w onboarding. Każda osoba pełniąca rolę otrzyma indywidualną aplikację, która będzie ją prowadzić przez przypisane jej zadania.

Dzięki funkcji personalizowanych ról:

  • odciążysz managera i HR z zadań operacyjnych i administracyjnych,
  • wesprzesz osoby pełniące nowe role użyteczną aplikacją z listą zadań,
  • skoordynujesz pracę wszystkich ról w jednym narzędziu,
  • zaopiekujesz nowego pracownika w bardziej kompleksowy sposób.

No dobrze, ale jak to działa?

Z funkcji korzystasz w dwóch krokach. Najpierw dodajesz nową onboardingową rolę, a potem wyznaczasz pracownika (lub grupę pracowników), który ma ją pełnić.

Przyjrzyjmy się obu krokom.

Dodawanie ról

Ten etap odbywa się w panelu administratora. W zakładce Ustawienia konfigurujesz nową rolę: nadajesz jej nazwę, indywidualne kolory oraz inicjały (będą wyróżniać rolę w procesie). Na tym etapie możesz też wskazać konkretnego wykonawcę roli (lub pulę potencjalnych wykonawców).

Dowiedz się więcej o tym, jak dodawać rolę >>

Wyznaczanie ról

Rolę może wyznaczyć konkretnej osobie pracownik HR – w panelu administratora aplikacji:

Rolę możesz przypisać jednej osobie lub wskazać grupę osób, spośród których będzie można wybierać wykonawców ról w konkretnych procesach onboardingowych.

Może to zrobić również manager – w swoim portalu pracownika, gdzie widzi wszystkie zadania, które ma do wykonania w procesie wdrożenia:

Dowiedz się więcej o tym, jak wyznaczać role >>

Stwórz onboardingowy dream team

Dzięki personalizowanym rolom proces wdrożenia jest pełniejszy, a zespół onboardignowy działa jak dobrze naoliwiona maszyna. Chcesz sprawdzić to rozwiązanie w praktyce? Przetestuj aplikację Gamfi Onboarding.

Uprawnij pracę całego zespołu onboardingowego dzięki aplikacji Gamfi Onboarding.

Content Writer w Gamfi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mamy więcej dobrych treści!

Zapisz się na newsletter o onboardingu i pracy cyfrowej!

Administratorem danych jest Gamfi Sp. z o.o. Dane osobowe są przetwarzane w celu marketingu bezpośredniego (wysyłka newslettera – podstawa art. 6 ust. 1 lit. a) rodo). Mają Państwo prawo dostępu do danych i uzyskania kopii danych, usunięcia i modyfikacji danych osobowych, złożenia sprzeciwu, przeniesienia danych lub ograniczenia przetwarzania, wycofania zgody oraz do złożenia skargi do UODO. Więcej informacje na temat ochrony danych osobowych znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności lub zadając pytanie na rodo@gamfi.pl.

Wiemy, jak rozwiązać onboardingowe wyzwania