Wyślij do nas zapytanie na contact@gamfi.com

  • Polski
  • English
, ,

Grywalizacja Employer Brandingu dla PZU

Przyciągamy najlepszych 3.0

Jak przyciągnąć najlepszych? Grupa PZU wykorzystała grywalizację w działaniach employer brandingowych, budując za pomocą aplikacji „Przyciągamy najlepszych 3.0” świadomość i wizerunek swojej marki oraz długotrwałe relacje ze studentami i absolwentami uczelni wyższych. Wdrożenie grywalizacji miało na celu zintegrowanie wszystkich aktywności prowadzonych w ramach działań EB – zarówno digitalowych, jak i tych prowadzonych offline (jak targi pracy czy dni otwarte). Istotnym celem było także zachęcenie studentów i absolwentów – potencjalnie przyszłych pracowników – do poznawania Grupy PZU i angażowania się w jej przedsięwzięcia.

Platforma stworzona przez Gamfi była również miejscem, w którym marka PZU skutecznie komunikowała swoje wartości, informowała o nadchodzących wydarzeniach i aktywnościach, a także wyłaniała największe talenty, przekuwając ich następnie na ambasadorów marki.

Nasze cele

Budowanie wizerunku Grupy PZU wśród studentów i absolwentów uczelni wyższych jako przyjaznego pracodawcy poprzez ciekawą i angażującą formę edukacji z wartości firmy. Kreowanie Grupy PZU jako instytucji nowoczesnej i otwartej na nowe technologie.

Angażowanie użytkowników w konkursach organizowanych przez PZU (np. konkursy studenckie jak „Inwestycja w Przyszłość”). Zachęcanie do udziału w warsztatach oraz wydarzeniach (np. targi pracy, dni otwarte), które organizuje lub na których pojawia się Grupa PZU.

Wyłanianie największych talentów z grona osób zgromadzonych w społeczności oraz przekuwanie ich na ambasadorów marki PZU. Crossowanie świata online ze światem offline (niestandardowe rozwiązania, np. dodatkowe punkty za odwiedzenie stoiska PZU na targach pracy).

Rezultaty

  • 15 000 zaangażowanych użytkowników, z czego ponad 93% jest aktywnych
  • 140 000 wykonanych zadań w aplikacji
  • ekwiwalent reklamowy wynoszący ok. 350 tysięcy złotych
  • 1 800 osób odwiedzających wydarzenia offline’owe (targi pracy, dni otwarte)
  • 43% użytkowników zostawiła dodatkowe dane o sobie (informacje kontaktowe, przynależność do uczelni i organizacji)

Jak osiągnęliśmy cel?

Otwarta aplikacja: Przygotowaliśmy otwartą aplikację „Przyciągamy najlepszych 3.0” dostosowaną do corporate identity Grupy PZU z możliwością logowania przez serwisy społecznościowe (np. Facebook), co usprawniło proces rejestracji (mniejsza bariera wejścia).

Strategia: Opracowaliśmy strategię contentową oraz zaprojektowaliśmy szereg angażujących aktywności (zadania, mini-gry), które dotyczyły wartości Grupy PZU oraz towarzyszących im wydarzeń (targi pracy, dni otwarte).

Wyzwania: Zorganizowaliśmy szereg wyzwań, w których użytkownicy dzielili się ciekawymi materiałami (np. zdjęciami z wydarzeń, rozwiązaniami przykładowych business case’ów) z pozostałymi użytkownikami na platformie.