Wyślij do nas zapytanie na contact@gamfi.com

  • Polski
  • English
, ,

Grywalizacja eventu dla pracowników Vision Express #3

O projekcie Omnigra #3

Grupa Vision Express wykorzystała grywalizację do zaangażowania swoich pracowników podczas corocznej gali podsumowującej wyniki sprzedażowe oraz działalność operacyjną VE w Polsce. Była to już trzecia realizacja z Gamfi.

Wydarzenie odbyło się w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie i to właśnie ten obiekt, przestrzeń wokół niego, a także poszczególne eksponaty (np. samoloty) zostały odwzorowane i przeniesione do aplikacji jako mapa gry.

Jak?

W aplikacji wykorzystano również geolokalizację, która umożliwiała prezentacje położenia poszczególnych zespołów w czasie rzeczywistym, a także pozwalała na moderowanie natężenia ruchu przy poszczególnych animatorach na miejscu.

Drużyny biorące udział w zabawie wykonywały różne zadania i wyzwania, a ich głównym narzędziem pracy był tablet (iPad), na którym pojawiały się informacje (wiadomość push wysyłane przez moderatora), wyniki czy wskazówki dot. poszczególnych obiektów.

Nasze cele

Zaangażowanie: Zaangażowanie pracowników Vision Express podczas corocznej gali za pomocą interaktywnej formy i zabawy.

Integracja: Integracja pracowników oraz nakłonienie ich do kooperacji.

Dobre wspomnienia: Pozostawienie świetnych wrażeń i emocji po wydarzeniu.

Rezultaty

  • 100% zaangażowanych pracowników. Wszystkie zespoły wzięły udział w grze i były zaangażowane w realizację zadań (w tym drużyna składająca się z członków zarządu!)

Jak osiągnęliśmy cel?

Omnigra: Przygotowaliśmy aplikację „Omnigra”, która angażowała zespoły do wspólnej zabawy, współpracy i rywalizacji w „grze miejskiej”.

Utrzymywanie zaangażowania: Wykorzystaliśmy szereg mechanizmów grywalizacyjnych (np. rankingi, feedback, mistrz gry, powiadomienia) do utrzymywania zaangażowania pracowników.

Geolokalizacja i wiadomości Push: Całość dostosowaliśmy z myślą o urządzeniach mobilnych, wykorzystując do tego celu natywne funkcje tabletów, m.in. geolokalizację i powiadomienia push.