Wyślij do nas zapytanie na contact@gamfi.com

  • Polski
  • English
, ,

Grywalizacja intranetu dla AdNext

O projekcie

Dla polskiej grupy mediowej AdNext posiadającej w portfolio sześć spółek (w tym Gamfi) przygotowaliśmy platformę intranetową, która wykorzystuje grywalizację do komunikacji wewnętrznej w ramach grupy oraz do rozwoju i zaangażowania pracowników.

Pracownicy AdNext mogą za pomocą platformy nie tylko angażować się i mieć wpływ na kształt oraz kierunek rozwoju całej grupy, ale także zwiększać swoją świadomość nt. poszczególnych spółek, ich zakresu działalności czy roli poszczególnych pracowników.

Platforma stanowi także bazę wiedzy oraz podstawowe narzędzie dla nowych pracowników, którzy za pomocą grywalizacji przechodzą proces onboardingowy.

Nasze cele

Komunikacja wewnętrzna: Wdrożenie komunikacji wewnętrznej w AdNext i poprawa przepływu informacji w grupie.

Styl komunikacji: Dopasowanie stylu komunikacji do grupy docelowej (atrakcyjna forma projektu).

Zaangażowanie: Wzrost zaangażowania pracowników w życie grupy.

Rezultaty

  • 85% zaangażowanych pracowników w każdym miesiącu, wykonujących zadania i biorących udział w wyzwaniach
  • 8 000 wykonanych zadań, w tym blisko 70 zadań średnio na użytkownika
  • 75% pracowników biorących udział w wyzwaniach, dzielących się pomysłami i feedbackiem

Jak osiągnęliśmy cel?

Aplikacja intranetowa: Przygotowaliśmy zamkniętą, dostępną tylko dla pracowników AdNext aplikację intranetową utrzymaną w klimacie pirackim, stanowiącym DNA grupy (szybkie działanie, dostosowywanie się do nowych warunków, zwinne jednostki).

Misje: Przygotowaliśmy serię misji (zobrazowanych za pomocą wysp), które w prosty i przyjemny sposób przedstawiają zakres kompetencji poszczególnych spółki w ramach grupy oraz oferowane przez nie produkty.

Wyzwania: Zorganizowaliśmy wiele wyzwań kreatywnych dla pracowników, zachęcając ich m.in. do współtworzenia treści publikowanych później w oficjalnych kanałach grupy (wpisy na bloga, komentarze eksperckie, zdjęcia).