Wyślij do nas zapytanie na contact@gamfi.com

  • Polski
  • English
,

Score Hunter dla BIK

O projekcie

Biuro Informacji Kredytowej wykorzystało grywalizację do budowania świadomości kredytowej uczniów i studentów, wkraczających w etap samodzielności finansowej.

Jak dowodziły wcześniejsze doświadczenia BIK, osoby młode zwykle nie zastanawiały się nad konsekwencjami korzystania z kart kredytowych, szybkich pożyczek, zakupów na raty i tym podobnych produktów kredytowych. W efekcie w momencie podejmowania poważnych decyzji finansowych – np. dotyczących zaciągnięcia kredytu hipotecznego – okazywało się często, że nierozważne decyzje finansowe z przeszłości miały wpływ na decyzję banku o przyznaniu kredytu.

Wyzwanie

Stworzenie platformy, która będzie atrakcyjna dla uczniów oraz studentów i jednocześnie w przystępny, ciekawy sposób przedstawi trudne treści dotyczące budowania wiarygodności kredytowej i ochrony tożsamości. Platforma grywalizacyjna miała także za zadanie zwrócić uwagę na bezpieczeństwo danych osobowych.

Edukacja finansowa przydaje się każdemu, niezależnie od wieku. Wiedza o finansach, zdobywana od najmłodszych lat, pomaga wyrobić nawyki w zakresie efektywnego gospodarowania pieniędzmi i podejmowania odpowiedzialnych decyzji w dorosłym życiu.
Małgorzata Bielińska, Dyrektor ds. Edukacji w BIK

Nasze cele

Celem przygotowanej aplikacji była edukacja uczniów i studentów z zakresu budowania wiarygodności kredytowej, scoringu, bezpieczeństwa danych osobowych i odpowiedzialnego korzystania z produktów kredytowych.

Rezultaty

  • 11 000  uczniów i studentów posiadło wiedzę kredytową dzięki platformie Score Hunter
  • 230 000 zadań edukacyjnych wykonanych przez uczestników na platformie

Jak osiągnęliśmy cel?

Zadania edukacyjne
Na platformie przygotowano szereg zadań edukacyjnych dotyczących systemu wymiany informacji kredytowej, zasad działania biura kredytowego, bezpiecznego pożyczania, zdolności kredytowej, budowania wiarygodności, ochrony tożsamości, konsekwencji kradzieży danych osobowych, ochrony przed wyłudzeniem kredytu. Materiały edukacyjne z tych obszarów zostały dodatkowo udostępnione w bazie wiedzy.

Działania wzorem z gier RPG
W ramach zadań udostępniliśmy misję, w której użytkownik wcielał się w rolę przyjaciela Grześka – nieokrzesanego studenta. W toku rozwijającej się historii użytkownik udzielał mu rad dotyczących zachowania w różnych sytuacjach dotyczących finansów – od razu dowiadując się, jak te zachowania wpływają na wiarygodność kredytową kolegi.

Rankingi użytkowników, grup uczniów i studentów, szkół i uczelni
W ramach platformy stworzono rozbudowane rankingi, dzięki którym swoje wyniki mogli porównywać studenci i uczniowie w ramach swoich grup i klas oraz całych uczelni i szkół. Rozbudowany system rankingowy dodatkowo wzmacniał pozytywną rywalizację.

Zobacz platformę