Wyślij do nas zapytanie na contact@gamfi.com

  • Polski
  • English

Warzywne inspiracje dla Bonduelle

Marka Bonduelle Polska poszukiwała narzędzia, które pozwoliłoby jej przekazywać informacje i angażować fanów na dłużej. Edukacja na temat produktów, ewolucja w postrzeganiu brandu, zmiana nawyków żywieniowych – to cele, których realizacja wymagała wykorzystania bardziej złożonych mechanizmów niż pojedyncze konkursy. W efekcie powstała aplikacja „Warzywne inspiracje”.

Warzywne Inspiracje to 12-miesięczny program lojalnościowy adresowany do obecnych i potencjalnych odbiorców marki, zintegrowany ze społecznością Bonduelle na Facebooku.

Celem platformy „Warzywne Inspiracje” była edukacja z portfolio produktów, zmiana w postrzeganiu brandu i zmiana nawyków żywieniowych – a w konsekwencji sięganie po produkty Bonduelle jako marki pierwszego wyboru w segmencie warzyw w puszkach i mrożonek. Zintegrowanie platformy z fanpage marki sprzyjało budowaniu społeczności fanów i zwiększenia interakcji na profilu.

Rezultaty

  • 27 000 zarejestrowanych użytkowników
  • 391 000 wszystkich wykonanych zadań przez użytkowników
  • 6 000 wszystkich dostarczonych przez użytkowników prac kreatywnych w formie zdjęcia lub tekstu
  • 2 000 subskrypcji kanału YouTube Bonduelle będących efektem wykonania zadania na platformie

Jak osiągnęliśmy cele?

Zadania budujące społeczność: Wprowadzenie zadań typu subskrybuj, polub, udostępnij. Użytkownicy wykonujący zadania dołączali do społeczności marki na Facebooku oraz na kanale YouTube.

Interaktywna edukacja: Wykorzystanie do edukacji zadań angażujących, na czas, gdzie ważny jest refleks i spostrzegawczość użytkownika (zadania typu: znajdź różnice na grafice, ułóż puzzle z wizerunkiem produktu, quiz obrazkowy).

Nagrody: Stworzenie katalogu nagród kontekstowo powiązanych z marką, gotowaniem, zdrowym trybem życia, atrakcyjnych dla grupy docelowej platformy. Wśród nagród pojawiły się m.in.: designerskie akcesoria kuchenne marki Joseph&Joseph, tekstylia, bony podarunkowe, sprzęt AGD.