Wyślij do nas zapytanie na contact@gamfi.com

  • Polski
  • English
,

Zmiana kultury komunikacji w banku

O projekcie Play2Grow

Bank wykorzystał grywalizację do doskonalenia umiejętności komunikowania się w pracy pomiędzy pracownikiem a Klientem końcowym w oparciu o analizę transakcyjną. W ten sposób bank zamierzał poprawić styl komunikacyjny obowiązujący w organizacji, co w naturalny sposób przekłada się na podejmowanie skuteczniejszych decyzji biznesowych.

Jak?

W tym celu stworzono aplikację, która edukowała pracowników banku z konkretnych stylów komunikacyjnych (wynikających z analizy transakcyjnej), budowała świadomość ich istnienia oraz tłumaczyła w jaki sposób całość przekłada się na ich codzienne obowiązki.

Za pomocą aplikacji pracownicy mogli również poznać wybrane narzędzia budowy relacji sprzedażowych, a także wziąć udział w zadaniach sytuacyjnych, które wymagały podjęcia odpowiednio dobrej decyzji biznesowej w kontakcie z Klientem końcowym.

Nasze cele

Komunikacja: Doskonalenie umiejętności komunikowania się w pracy przez pracowników i zaznajomienie się ze stylami komunikacyjnymi analizy transakcyjnej.

Budowanie relacji: Edukacja z narzędzi wspierających budowę relacji sprzedażowych.

Realne sytuacje a decyzje: Przedstawienie realnych sytuacji (kontaktów z Klientem) i edukacja z zakresu podejmowania skutecznych decyzji biznesowych.

Rezultaty

  • 92% użytkowników wykonało minimum jedno zadanie po aktywowaniu swojego konta w grze
  • 75% użytkowników biorących udział w grze wykonało wszystkie zadania, tym samym przechodząc przez całą zawartość merytoryczną
  • 2 100 wykonanych zadań edukacyjnych w misji pilotażowej

Jak osiągnęliśmy cel?

Sztampusy i Szczerusy

Przygotowaliśmy aplikację „play2grow” z głęboką narracją fabularną, osadzoną w klimacie kosmicznym, która polegała na zjednaniu ze sobą dwóch nacji zamieszkujących osobne planety (tzw. Sztampusów i Szczerusów). W ten sposób trudny temat analizy transakcyjnej został „przykryty” przyjaznym i nawiązującym do tematu wątkiem narracyjnym, który w przyjazny sposób tłumaczył całe zagadnienie.

Misja o analizie

Opracowaliśmy misję pilotażową, która w szybki i prosty sposób prezentowała najważniejsze elementy analizy transakcyjnej oraz jej narzędzia.