Skontaktuj się z nami: contact@gamfi.com

Onboarding do roli menedżera

Sytuacja wyjściowa

PZU nieustannie dba o rozwój kompetencji swoich menedżerów – zarówno osób dopiero wchodzących do tej roli (first-time manager), jak i pracowników doświadczonych w tej roli. Aby zbudować i wzmocnić kompetencje w tym obszarze, firma wykorzystała aplikację Gamfi wspartą grywalizacją, za sprawą której menedżerowie rozwijali oni swoje umiejętności przywódcze, coachingowe czy zarządcze. Celem aplikacji była edukacja menedżerów średniego szczebla PZU z zagadnień dotyczących zarządzania zespołami i ich budowania, przywództwa, rozwoju podległych pracowników i coachingu.

Rozwiązania zastosowane w aplikacji

Aplikacja Menedżer 2.0: Aplikacja wprowadzająca w kontekst roli i kompetencji menedżera, w której użytkownicy wykonywali na niej misje i zadania, za które otrzymywali punkty, osiągnięcia oraz awansowali na kolejne poziomy. Użytkownicy byli obecni w rankingu i dokonywali wymiany zdobytych punktów na nagrody.

Zadania edukacyjne, rankingi i nagrody: Aplikację zasilono szeregiem zadań edukacyjnych – zarówno przekazujących wiedzę (w postaci e-booków, filmów instruktażowych), jak i weryfikujących ją. Całość została podzielona na cztery tematyczne moduły edukacyjne. W ramach platformy stworzono ranking, dzięki któremu menedżerowie mogli porównywać swoje postępy, a nagrody dostosowano do grupy docelowej.

Działania wzorem z gier RPG: W ramach zadań umieszczonych w aplikacji stworzono misję, w której użytkownik wcielał się w rolę kierownika, a jego zadaniem było prawidłowe przeprowadzenie rozmowy z podwładnym. Wynik misji był zależny od trafności wybieranych odpowiedzi.

Rezultaty

1020 aktywnych menedżerów

w aplikacji Menedżer 2.0

26 000 zadań edukacyjnych

wykonanych przez uczestników

85% aktywnych menedzerów

z grona wszystkich z dostępem do aplikacji

Wdrażaj pracowników do nowej roli i odpowiedzialności

Sprawdź, jak zautomatyzować i zwiększyć skuteczność procesów first-time manager.