Skontaktuj się z nami: contact@gamfi.com

Jak cyfryzować proces zbierania danych do umowy?

Procesy Compliance da się oswoić.

Powiemy więcej: da się je zoptymalizować i zamienić w pozytywne doświadczenie – i dla nowo zatrudnionej osoby, i dla pracownika kadr.

Wypełnianie, skanowanie, przepisywanie, wycieczki do działu kadr. Zapełnianie teczki pracownika to często żmudny, uciążliwy i narażony na błędy proces. Informacje zbierane na papierze trzeba wprowadzać do firmowego HRM-u, te gromadzone cyfrowo często są rozproszone po różnych systemach – bywa, że przestarzałych. Niejednokrotnie zdarzają się pomyłki lub opóźnienia w dostarczaniu dokumentów. A przecież bez niektórych danych ani rusz. Nie można podpisać umowy, wydać karty dostępu, a nawet nadać firmowego e-maila. Mamy na to sposób. 

Proces zbierania danych wpisujemy w doświadczenie, jakie każdy z nas zna z codziennego przebywania w sieci: wypełnianie pól, klikanie, zaznaczanie. Wszystko dzielimy na małe, lekkostrawne porcje i wspieramy grywalizacją, która każde nużące zadanie zamienia w prawdziwą przygodę!

Jak to działa? 

Na kilka dni przed pierwszym dniem pracownik zyskuje dostęp do obszaru Compliance w aplikacji onboardingowej Gamfi. Tam czekają na niego misje polegające na wypełnianiu poszczególnych formularzy, zatwierdzaniu zgód i składaniu oświadczeń. Wszystko w pełni online!

Proces Compliance dzielimy na małe, łatwe do wykonania misje.

Zadania są dawkowane etapami – tak, że całość nigdy nie przytłacza pracownika. Przeciwnie, ukończenie każdej misji oznacza zastrzyk motywacji w postaci nowych punktów na koncie. Pracownik przechodzi kolejne misje w zaciszu swojego domu, wtedy, kiedy ma na to czas i ochotę. Podczas, gdy on cieszy się przyjemnym doświadczeniem, do wewnętrznego systemu Gamfi spływają jego dane, zaszyfrowane i w pełni bezpieczne.

Pracownik kadr ma dostęp do danych z poziomu panelu administratora. Może je dowolnie grupować i generować z nich raporty, a podczas day 1 od razu przedstawić je pracownikowi do podpisu.

Co to daje? Wartość dla organizacji

Efekt? Sprawny i w pełni scyfryzowany proces zbierania danych. Dział kadr zyskuje poręczne narzędzie optymalizujące wszystkie procesy Compliance, a nowy pracownik zbiera pierwsze pozytywne doświadczenia związane z firmą i jeszcze przed pierwszy dniem pracy jest o krok (milowy) bliżej faktycznego rozpoczęcia pracy.

Usprawnij formalną stronę wdrożenia pracownika

Skontaktuj się z nami i sprawdź, jak funkcje Compliance aplikacji Gamfi Onboarding zmienią wdrożenie w Twojej firmie.