Skontaktuj się z nami: contact@gamfi.com

Jak na bieżąco badać satysfakcję pracownika z onboardingu?

W procesie wdrożenia warto trzymać rękę na pulsie!

Regularne badanie satysfakcji pracownika pozwoli Ci szybko reagować na ewentualne problemy. Przyniesie również mnóstwo cennych danych, dzięki którym będziesz w stanie optymalizować onboarding w swojej organizacji. 

Dobrze przeprowadzony onboarding trwa od 3 do nawet 9 miesięcy i nigdy nie jest jednorodny. Składa się z faz, spośród których każda ma swoją specyfikę i stawia przed pracownikiem inne wyzwania. Dlatego przeprowadzając badanie satysfakcji jednokrotnie, na zakończenie wdrożenia, tracisz cenną okazję na uzyskanie od nowo zatrudnionej osoby niezwykle ważnych informacji. Informacji, które mogą sprawić, że kolejnych pracowników będziesz wdrażać szybciej, sprawniej i skuteczniej. Tylko posłuchaj! 

W naszej aplikacji pracownik na bieżąco dzieli się z Tobą wrażeniami ze swojego procesu onboardingu. Nazywamy to Pulse-Checkiem, bo pozwala Ci trzymać rękę na pulsie i udoskonalać we wdrażaniu wszystko, co tylko się da.

Jak na bieżąco badać satysfakcję pracownika z onboardingu? (screen z aplikacji Gamfi Onboarding)

Jak to działa?

Pracownik cyklicznie otrzymuje do wykonania drobne zadania ankietowe, w których informuje m.in., jak podoba mu się aktualny etap procesu wdrożenia, co według niego działa, a co można by poprawić, czy też jak ocenia swoją komunikację z menedżerem.

Zbierane w ten sposób dane na bieżąco wyświetlają się w aplikacji menedżerowi wdrażanego pracownika. Otrzymuje je również dział HR. Może je gruntownie analizować i wykorzystywać do ulepszania przyszłych procesów.

Co to daje? Wartość dla organizacji

Zyskujesz niezwykle przydatne narzędzie do badania satysfakcji z onboardingu, kontrolowania procesu nauki, diagnozowania ewentualnych problemów i miejsc, w których się pojawiają, wreszcie –  do optymalizowania całego procesu. Pracownikowi zaś zapewniasz poczucie realnego wpływu na to, jak wygląda praca w Twojej organizacji. 

Optymalizuj proces wdrożenia dzięki cyklicznym badaniom satysfakcji

Skontaktuj się z nami i sprawdź, jak dzięki funkcji Pulse-Check możesz udoskonalać onboarding w swojej firmie.