Skontaktuj się z nami: contact@gamfi.com

Jak zadbać o dobry knowledge sharing wśród nowych pracowników?

Razem raźniej… uczyć się i wdrażać

Knowledge sharing jest zawsze na wagę złota, ale gdy wymiana wiedzy i doświadczeń odbywa się w zamkniętym gronie nowo zatrudnionych pracowników, zyskuje dodatkowe moce!

Nawet przy wsparciu najlepszego buddiego pod słońcem i pod skrzydłami najbardziej empatycznego menedżera pierwsze tygodnie w nowej pracy wciąż są trudne, a towarzyszący im poziom stresu wysoki. W tym czasie pojawiają się pytania, które łatwiej zadać komuś, kto przechodzi aktualnie przez ten sam proces. Po prostu – w grupie raźniej! 

W Gamfi dostrzegliśmy potrzebę stworzenia bezpiecznej przestrzeni dla nowych pracowników. Przestrzeni, w której można wzajemnie podnosić się na duchu i wymieniać dobrymi rozwiązaniami, bez obawy o ocenę z zewnątrz. Nasz klient, T-Mobile Polska, nazwał to Społecznością Świeżaków. Obowiązuje w niej jedna zasada: nie ma niemądrych pytań. Jest za to mnóstwo mądrych i cennych odpowiedzi.

Jak to działa? 

W aplikacji onboardingowej Gamfi umieściliśmy sekcję z wyzwaniami kreatywnymi dla nowych pracowników. W ramach nich pracownicy dzielą się swoimi spostrzeżeniami i pomysłami, np. na to, jak poradzić sobie podczas pierwszego dnia w pracy lub jak skompletować garderobę zgodną z firmowym dress codem. 

Jak zadbać o dobry knowledge sharing wśród nowych pracowników? (screen z aplikacji Gamfi Onboarding)
Realizując wyzwania kreatywne, nowi pracownicy we własnym gronie wspierają się i dzielą praktyczną wiedzą.

Wyzwania można realizować poprzez dodanie obrazka, zdjęcia, selfie lub tekstu. Wszystko odbywa się w trybie konkursowym – pracownicy oglądają nawzajem swoje prace, oceniają je, głosują na te ulubione. Zwycięzcom przyznawane są punkty, które można wykorzystać na drobne upominki w kafeterii.

Co to daje? Wartość dla organizacji

Zamknięta społeczność zapewnia nowym pracownikom poczucie wsparcia i powiązania z innymi, czyli idealnie wypełnia potrzeby Connections, jednego z czterech najważniejszych obszarów onboardingowych w modelu 4C. To także mechanizm, który uwalnia cenną wiedzę zgromadzoną w głowach pojedynczych pracowników. Świetnie sprawdza się zwłaszcza w pracy hybrydowej i w strukturach rozproszonych. Pracownik z oddziału w Warszawie wspiera kolegę po fachu z oddziału w Katowicach, i na odwrót. Prawdziwe porozumienie ponad geograficznymi podziałami!

Dlaczego Gamfi | Doświadczenie spółki Gamfi

Zadbaj o skuteczną wymianę wiedzy w procesie onboardingowym

Skontaktuj się z nami i sprawdź, jak usprawniać naukę i budować morale nowo zatrudnionych pracowników.