Skontaktuj się z nami: contact@gamfi.com

Jak ułatwić onboarding pracownika menedżerowi zespołu?

Menedżer w onboardingu: zwykle tonie we własnych obowiązkach, a wdrożenie nowego pracownika to dla niego dodatkowe obciążenie, chaotyczny proces, którego realizację najchętniej widziałby po stronie działu HR.

Jak namówić menedżera do udziału w procesie wdrożenia? Mamy swoje sposoby!

Problem najczęściej tkwi po prostu w braku czasu – a czas menedżera jest drogi. Brakuje spójnego, powtarzalnego, przejrzystego planu działania i jasnego podziału obowiązków. W konsekwencji nowo zatrudniona osoba błąka się od działu HR do buddiego (jeśli taki istnieje), od buddiego do menedżera, a ten, choć naprawdę chce pomóc we wdrożeniu, zwyczajnie nie wie, jak pogodzić to z własnymi zajętościami. A to tylko scenariusz znany z pracy stacjonarnej. Co, gdy cały onboarding odbywa się zdalnie? Frustracja i napięcia rosną, a produktywność zespołu maleje.

Przychodzimy menedżerom z odsieczą! W aplikacji onboardingowej Gamfi przygotowaliśmy dla nich dedykowany dashboard, który, niczym osobisty asystent, nawiguje ich przez cały proces wdrożenia pracownika. Aplikacja przypomina o kolejnych działaniach, umawia terminy spotkań, sprawdza feedback po ich zakończeniu i realizuje dużą część procesu.

Jak to działa? 

Terminarz zadań

Dzięki indywidualnemu panelowi użytkownika menedżer nie musi już pamiętać o każdym najdrobniejszym onboardingowym obowiązku. Po wejściu do aplikacji jest od razu witany terminarzem z listą aktualnych i zbliżających się zadań.

Zadania wyświetlają się w profilu automatycznie i sukcesywnie, według wybranego wcześniej workflowu, czyli scenariusza wdrażania konkretnej osoby. Terminarz pełni rolę samoaktualizującej się checklisty, która ułatwia menedżerowi zorientowanie się w procesie.

Pulse check

Z poziomu swojego profilu menedżer ma dostęp do wyników badań pulse check sprawdzających poziom zadowolenia wdrażanych pracowników.

Baza wiedzy

Dzięki wbudowanej w dashboard bazie wiedzy menedżer szybko uzyskuje odpowiedzi na najbardziej nurtujące go pytania i dowiaduje się więcej na temat swojej roli w onboardingu.

Wgląd w postępy podopiecznych

Jeśli menedżer ma pod swoimi skrzydłami kilkoro nowych pracowników, wszyscy oni wyświetlają mu się w aplikacji. Jeden rzut oka i już wie, jak idzie wdrożenie każdemu z nowo zatrudnionych.

Co to daje? Wartość dla organizacji

Menedżer dostaje do ręki gotową listę zadań onboardingowych, a cały proces zostaje zautomatyzowany.

Proces wdrażania nowego pracownika staje się uporządkowany i prosty.

Menadżer zyskuje poczucie panowania nad przebiegiem onboardingu, nawet jeśli ma pod opieką większą grupę nowicjuszy.

Oszczędzaj nawet 40% czasu menedżerów na procesie onboardingu

Sprawdź w praktyce, jak Twoja organizacja może zautomatyzować zadania przypisane do menedżera w procesie onboardingu.