Masz pytania? Odpowiemy! Wyślij do nas wiadomość na contact@gamfi.com

  • Polski
  • English

Skąd pracownik ma wiedzieć, jak idzie mu wdrożenie?

Każdy lubi wiedzieć, na czym stoi, zwłaszcza, gdy porusza się po niepewnym gruncie początków w nowym miejscu pracy.

Pierwsze dni, tygodnie, a nawet miesiące w nowej organizacji to często jedna wielka niewiadoma. Czy dobrze mi idzie? Czy wiem już wystarczająco dużo? Czy coś mi nie umyka? Sytuacja komplikuje się dodatkowo, gdy zespół pracuje zdalnie lub hybrydowo. Ta ciągła niepewność może przekładać się na gorszą produktywność pracownika. Brak jasnej informacji zwrotnej zwiększa też ryzyko powstania faktycznych luk w wiedzy na temat organizacji. A to trochę jak z nauką języka obcego: zaniedbane podstawy dają o sobie znać w przyszłości.

Pomagamy pracownikowi utrzymać właściwy kurs w procesie onboardingu. Dajemy mu dostęp do przejrzystego panelu ze statusem wdrożenia. 

Jak to działa?

Za każdą wykonaną misję pracownik otrzymuje odznakę potwierdzającą zakończenie ważnego etapu wdrożenia w jeden z czterech obszarów: Culture, Connections, Clarification, Compliance. Dodatkowo wyświetla mu się również pasek postępu, dzięki któremu wie, w jakim miejscu procesu onboardingu aktualnie się znajduje. Nieaktywne odznaki dają mu z kolei przedsmak tego, co jeszcze go czeka.

W jednym miejscu pracownik ma dostęp do całej informacji zwrotnej związanej z jego procesem wdrożenia.

Status wdrożenia pracownika może podejrzeć również jego menedżer. To dla niego cenna informacja na temat tego, na jakim etapie onboardingu znajduje się podopieczny i w czym jeszcze warto mu pomóc.

Co to daje? Wartość dla organizacji

Nowo zatrudniony nie czuje się jak dziecko we mgle. Ma jasną informację zwrotną, wie, na czym stoi, co już sobie przyswoił, a nad czym musi jeszcze popracować. Ta świadomość buduje w nim pewność siebie i minimalizuje stres, a to z kolei przekłada się na lepszą efektywność w pracy i dobrą komunikację z zespołem.

Sprawdź, jak uprościć logistyczne aspekty wdrożenia nowego pracownika

Zobacz w akcji naszą aplikację Gamfi Onboarding!