Wyślij do nas zapytanie na contact@gamfi.com

PZU Menedżer 2.0

cs Logo
wyprawa-14
wyprawa-warstwa-v-1-d (1)
modul3_new2
calosc
,

PZU Menedżer 2.0

PZU nieustannie dba o rozwój kompetencji swoich menedżerów. W tym celu firma wykorzystała grywalizację, dzięki której rozwijali oni swoje umiejętności przywódcze, coachingowe czy zarządcze. Celem platformy była edukacja menedżerów średniego szczebla PZU z zagadnień dotyczących zarządzania zespołami i ich budowania, przywództwa, rozwoju podległych pracowników i coachingu.

Rezultaty

  • 1020 aktywnych menedżerów na (nieobowiązkowej) platformie grywalizacyjnej Menedżer 2.0
  • 26 000 wykonanych zadań edukacyjnych
  • 85% menedżerów, którzy weszli do platformy, zaangażowało się i wykonało zadania

Jak osiągnęliśmy cel?

Platforma Menedżer 2.0: Przygotowano Platformę grywalizacyjną. Użytkownicy wykonywali na niej misje i zadania, za które otrzymywali punkty, osiągnięcia oraz awansowali na kolejne poziomy. Użytkownicy byli obecni w rankingu i dokonywali wymiany zdobytych punktów na nagrody.

Zadania edukacyjne, rankingi i nagrody: Platformę zasilono szeregiem zadań edukacyjnych – zarówno przekazujących wiedzę (w postaci e-booków, filmów instruktażowych), jak i weryfikujących ją. Całość została podzielona na cztery tematyczne moduły edukacyjne. W ramach platformy stworzono ranking, dzięki któremu menedżerowie mogli porównywać swoje postępy, a nagrody dostosowano do grupy docelowej.

Działania wzorem z gier RPG: W ramach zadań pojawiła się misja, w której użytkownik wcielał się w rolę kierownika i jego zadaniem było prawidłowe przeprowadzenie rozmowy z podwładnym. Wynik misji był zależny od trafności wybieranych odpowiedzi.

Date2014-2017
ClientPZU SA
Awards
Tags
Share